Projekty Rzeszowski Klub Rodzinny

Opublikowano w: Projekty

Stowarzyszenie PSAR stworzyło Rzeszowski Klub Rodzinny (RKR) dla rodzin zamieszkałych w Rzeszowie lub w niedalekiej okolicy. 

Klub powstał przy współpracy z Rzeszowskim Domem Kultury w miłocińskiej filii, a ze względu na duże zainteresowanie spotkania przeniesiono do Rzeszowskiego Inkubatora Kultury (RIK).

Celem tych spotkań jest wspólne spędzanie czasu, wspieranie rodziców w stymulowaniu rozwoju i nauki dzieci, a także zapewnienie dobrej zabawy zarówno dzieciom, jak i rodzicom za pomocą różnych zajęć, gier, warsztatów i animacji.

Zajęcia prowadzone są przez specjalistów, psychologów dziecięcych i edukacyjnych. Na spotkania zapraszani są także inni eksperci np. ratownicy medyczni, dietetyk, fizjoterapeuta, pedagog szkolny.

Rzeszowski Klub Rodzinny to miejsce, gdzie dziecko nie będzie się nudzić. Może pograć w gry, uruchomić swoją wyobraźnię i korzystać z braku ograniczeń w przestrzeni Inkubatora.

“Przy planszówkach – zajęcia dla rodzin” są częścią tego cyklu i odbywają się przeważnie co dwa tygodnie. Prowadzi je psycholog, doświadczony gracz, autor gier planszowych. Rodzice biorący w nich udział mają okazję sprawdzić, jak można wykorzystywać tak lubiane przez dzieci gry planszowe do stymulowania ich rozwoju. Zajęcia są prowadzone z wykorzystaniem odpowiednich reguł i z uwzględnieniem poziomu rozwoju młodych uczestników.

Tu przeczytasz jak gry planszowe wpływają na rozwój dziecka.

Udział w cyklicznych spotkaniach mogą wziąć wyłącznie osoby zapisane do Rzeszowskiego Klubu Rodzinnego, lecz ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Aby dołączyć do klubu wystarczy wysłać maila pod adres: klub@psar.pl.
W mailu należy podać:
1. imię i nazwisko rodziców,
2. imiona i wiek dzieci,
3. telefon do kontaktu.

Organizatorzy:

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin to organizacja, której celem jest integrowanie dzieci i ich opiekunów wokół mądrych, sprzyjających zdrowemu rozwojowi aktywności.

Naszemiasto.pl o Klubie: https://rzeszow.naszemiasto.pl/nikt-nie-narzeka-tu-na-nude