Informator o dawnym zagłębiu garncarskim Medynia-Pogwizdów-Zalesie

Z wizytą w Medyni – gra terenowa po zagłębiu garncarskim

Psar.pl » Projekty na stronę » Z wizytą w Medyni – gra terenowa po zagłębiu garncarskim

Z wizytą w Medyni – gra terenowa po zagłębiu garncarskim

W 2018 roku podczas XXIII Jarmarku Garncarskiego w Medyni Głogowskiej nasze stowarzyszenie przeprowadziło niezwykle wciągającą grę terenową. Opracowaliśmy ją na zlecenie Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Czarnej, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN).

Wierszowane zagadki i łamigłówki doprowadzały uczestników zabawy do rozwiązania, a prawidłowe odpowiedzi zostały nagrodzone cennymi garncarskimi wyrobami. 

Gra cieszyła się tak dużym zainteresowaniem i dobrymi opiniami, że organizatorzy zdecydowali się włączyć ją na stałe do programu Jarmarku Garncarskiego, który każdego roku przyciąga zarówno mieszkańców okolicznych wsi, jak i przyjezdnych z całej Polski.

Zaangażowani w zabawę uczestnicy jarmarku poznali nie tylko tradycje i zwyczaje garncarskie, ale także odkryli niezwykłe pamiątki i skarby zagłębia, przechowywane w prywatnych domach.

Każdy, kto zgłosił się do punktu informacyjnego zlokalizowanego na terenie Zagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej i odebrał komplet materiałów (folder sztuki garncarskiej i broszurę z zadaniami) miał okazję zapoznać się z 11 zagadkami, które poprowadziły przez atrakcje Szlaku Garncarskiego.

Wystarczy podążać za wskazówkami, badać opisywane miejsca, szukać odpowiedzi.

Oczywiście, na uczestników czekały również nagrody. Te najcenniejsze to zaprojektowane przez projektantów, wykonane przez medyńskich twórców, nagrodzone na prestiżowym konkursie naczynia – cuda sztuki garncarskiej.

Tekst:
Jan Marković

Zdjęcia:
Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Czarnej

Projekt graficzny i skład:
Marcin Stachów

Wydawca:
Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Czarnej

Rok wydania:
2018

Skip to content