„Dziewczęcy Łącznik” to projekt prowadzony przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin, który ma zadanie pomóc dziewczynom rozwijać swoje kompetencje społeczne, stawiać jasne granice i wychodzić naprzeciw trudnościom i niewłaściwemu traktowaniu, z jakim muszą się mierzyć.

Skierowany jest do grupy dziewczyn z woj. podkarpackiego w wieku od 15 do 18 lat i będzie prowadzony w formie warsztatów, wyjazdów edukacyjnych i inicjatyw społecznych.

Warsztaty poszerzające wiedzę na temat uprzedzeń i nierówności, która dotyka dziewczyn i jak sobie z nimi skutecznie radzić oraz przybliżające wiedzę o kobiecych postaciach historycznych. Odbywać się one będą na terenie Rzeszowa i/lub online.

Planowany jest również 4-dniowy Majowy Obóz. Zapewniamy pełne wyżywienie i bezpieczeństwo związane z obecną sytuacją pandemiczną. Do zaplanowanych warsztatów wliczają się:

  1. Warsztaty kompetencji społecznych – radzenie sobie w trudnych sytuacjach, kształtowanie asertywnej postawy i komunikacji miedzy ludzkiej.
  2. Warsztaty kooperacji – budowanie relacji między uczestniczkami, bazujące na wspólnym wsparciu, siostrzeństwie i pomocy.
  3. Warsztaty tworzenia kampanii społecznych.

Wyjazd jest całkowicie darmowy a jedyne, w co trzeba się zaopatrzyć to dobry humor i chęci do działania!

Kulminacją projektu będzie stworzenie inicjatywy społecznej na terenie podkarpacia. Dziewczyny zostaną podzielone na grupy i każda z nich będzie miała za zadanie stworzyć swoją własną, odrębną inicjatywę związaną z równym traktowaniem. Obecne będą tutorki, które zmotywują i wesprą działania.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Wartość projektu: 27 469,91 EUR

Skip to content