Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin wraz z partnerem Norsensus Mediaforum z Oslo, realizuje projekt „DZIEWCZYNY BUDUJĄ” na terenie woj. podkarpackiego dla dziewczyn w wieku od 12 do 16 lat i osób, które zawodowo pracują z dziewczynkami.

Projekt ma na celu rozwój społeczny dziewczyn, wsparcie w budowaniu silnej osobowości i pewności siebie, które pozwolą śmiało kroczyć przez życie. Chcemy pokazać dziewczynom jak skutecznie walczyć ze stereotypami dotyczącymi płci, z trudnymi i stresującymi sytuacjami oraz jak stawać w swojej obronie i wyznaczać granice.

 

Co zaplanowaliśmy?

Warsztaty poszerzające wiedzę na temat uprzedzeń i nierówności, która dotyka dziewczyn, jak sobie skutecznie z nimi radzić oraz zajęcia przybliżające wiedzę o kobiecych postaciach historycznych.

 

Dla Edukatorów:

  • Warsztaty wprowadzające w tematykę przeciwdziałania dyskryminacji – prowadzone stacjonarnie w Rzeszowie;
  • Warsztaty antydyskryminacyjne – prowadzone w trybie zdalnym;
  • Tworzenie inicjatywy społecznej;

 

Dla Dziewczyn:

  • Warsztaty antydyskryminacyjne;
  • Warsztaty herstoryczne;
  • 4-dniowy Obóz Mocy 30.06-3.07.2022 z udziałem naszych partnerów z Norwegii podczas którego odbędą się warsztaty kompetencji społecznych, kooperacji, tworzenia kampanii i storytellingu;
  • Tworzenie kampanii na rzecz lokalnych społeczności;

 

Udział w projekcie jest całkowicie darmowy a jedyne, co trzeba ze sobą zabrać to dobry humor i chęci do działania!

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Wartość projektu: 67 789,00 EUR

Zobacz jak to wyglądało
w innych projektach

Człowiek trzymający żarówkę i pisak

Zobacz jak to wyglądało w innych projektach

Skip to content