Podkarpacka kultura bez barier

„Podkarpacka kultura bez barier” – to międzynarodowy projekt, który ma na celu wsparcie i rozwój przedsiębiorczości lokalnych twórców, artystów, instytucji dziedzictwa kulturowego i ośrodków kultury z 5 podkarpackich gmin. Do projektu w drodze rekrutacji spośród 15 gmin, zakwalifikowało się 5 z nich, którymi są:

  • Gmina Czarna
  • Gmina Kołaczyce
  • Gmina Narol 
  • Gmina Niwiska 
  • Gmina Świlcza

Artyści, działacze i urzędnicy zajmujący się kulturą w tych gminach biorą udział w serii szkoleń i warsztatów. Oprócz tego gminne zespoły projektowe w październiku br. wzięły udział w wizycie studyjnej w Norwegii. Uczestnicy w trakcie trwania projektu poznają i wdrożą w praktyce nowoczesne metody promowania kultury. Do tego dla każdej gminy przygotowane zostaną zindywidualizowane, długoterminowe strategie rozwoju publiczności i przedsiębiorczości kulturalnej. 

DSC01234 (1)

”Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej Integracji społecznej”.

Partner projektu:

Patronat honorowy:

Patronat medialny:

Projekt pod nazwą „Subcarpathian Culture without barriers” korzysta z dofinansowania o wartości 313 842,82 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich. Łączna wartość projektu wraz z wkładem własnym wynosi 1 685 963,64 PLN.

 

Więcej informacji oraz wszystkie szczegóły dotyczące udziału w projekcie:

Iwona

Iwona Królikowska
Koordynatorka projektu

i.krolikowska@psar.pl

+48 726 720 500

Więcej informacji oraz wszystkie szczegóły dotyczące udziału w projekcie:

Iwona Królikowska
Koordynatorka projektu

i.krolikowska@psar.pl

+48 726 720 500

Skip to content