Festiwal Siostrzeński

Читай українською мовою    

Jak radzić sobie z samotnością? Kim jestem? Jak mnie widzą inni? Jak stawiać granice i ich bronić? Skąd wziąć motywację do działania?

To tematy warsztatów prowadzonych w Rzeszowie przez psychologów, trenerów antydyskryminacyjnych, aktywistów społecznych oraz doświadczonych trenerów rozwoju osobistego. Wszystkie zajęcia prowadzone będą w języku polskim i ukraińskim.

W dniach od 24-26 marca 2023 r. w Rzeszowie odbędzie się Festiwal Siostrzeński, skierowany do młodzieży od 15 roku życia i osób dorosłych.

W warsztatach mogą wziąć udział zarówno osoby indywidualne, jak i całe grupy (np. klasy licealne).
Wybierz dzień i tematy najbardziej odpowiadających Ci warsztatów.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Warsztaty

24.03 – 26.03 , 10:00-18:00 | Centrum TUTU
25.03 – 12:00-18:00 | Urban Lab

Warsztaty na ważne i ciekawe tematy, dyskusyjne i inne atrakcje będą prowadzone przez międzynarodowych psychologów, art terapeutów, trenerów antydyskryminacyjnych oraz aktywistów społecznych.

Konsultacje z psychologiem

26.03 – 11:00-17:00 | Centrum TUTU

Otrzymasz profesjonalne wsparcie, porady wykwalifikowanego specjalisty oraz będziesz mógł porozmawiać o emocjach, trudnych i stresujących sytuacjach z którymi musisz się mierzyć.

Konsultacje z prawnikiem

26.03, 10:00-11:30 | Centrum TUTU
26.03, 13:30-18:00 | Centrum TUTU

Czym jest dyskryminacja, formy dyskryminacji, poznasz także akty prawne regulujące dyskryminację;oraz sposoby jak reagować i radzić sobie z dyskryminacją.

Przestrzeń dla dzieci

26.03 i 25.03 , 11:00-17:00 | Centrum TUTU

Podczas Festiwalu w Centrum TUTU będzie specjalnie przygotowana sala w której dzieci będą mogły w ciekawy sposób spędzić czas i poczekać na opiekunów, którzy w tym czasie będą uczestniczyć w warsztatach.

Sesja zdjęciowa z elementami fotografoterapii

24.03-26.03 – 12:00-18:00 | Centrum TUTU

Podczas sesji zdjęciowej z elementami fotografoterapii podniesiesz poczucie własnej wartości, spędzisz kreatywnie czas, a także otrzymasz pamiątkowe zdjęcie na maila.

Konsultacje z kosmetologiem

26.03 , 10:00-18:00 | Centrum TUTU

Jak stres wpływa na stan Twojej cery? Jak odpowiednio ją pielęgnować, dowiesz się także jaką pielęgnacje dobrać do wybranego rodzaju cery oraz poznasz zależność między snem, a wyglądem skóry.

Wybierz warsztat dla siebie!

Rezerwacja grupowa

JAK STAWIAĆ GRANICE I ICH BRONIĆ?
Agnieszka Caban, Barbara Biskup

Asertywność to sztuka, którą warto opanować. Zapraszamy na warsztat, gdzie dowiesz się jak wyznaczać swoje granice i jak bronić ich przed innymi ludźmi.

Zarezerwuj termin
KIM JESTEM? JAK MNIE WIDZĄ INNI?
Agnieszka Caban 

Kim jesteś dla innych? Jakie wrażenie na nich robisz? Poznaj siebie i swoje relacje podczas wyjątkowego warsztatu, który pozwoli Ci spojrzeć na siebie z zupełnie innej perspektywy.

JAK WALCZYĆ O SWOJE PRAWA? SPOTKANIE Z PRAWNIKIEM.
Kamila Korab

Spotkanie z prawnikiem to doskonała okazja, aby poznać swoje prawa i dowiedzieć się, jakie kroki podjąć w przypadku naruszenia ich przez innych.

JAK TO JEST BYĆ MĘŻCZYZNĄ? CO TO ZNACZY BYĆ KOBIETĄ?
Agnieszka Caban, Barbara Biskup

Czym jest bycie mężczyzną, a czym kobietą? Podczas warsztatów porozmawiamy o tym, jak stereotypy i oczekiwania kulturowe wpływają na nasze postrzeganie płci. 

KTO JEST UPRZYWILEJOWANY, A KTO NIE?
 

Zapraszamy na dyskusję na temat równości i nierówności społecznych oraz jakie korzyści przynosi uprzywilejowanie jednych grup kosztem innych.

Zarezerwuj termin
JAK ZOSTAĆ DZIAŁACZKĄ I LIDERKĄ SPOŁECZNĄ?
Agnieszka Caban

Podczas warsztatu omówimy, jak rozwijać swoje umiejętności przywódcze i jak wpływać na zmiany w swoim otoczeniu.

JAK BUDOWAĆ POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI?
Clara Bigel

Budowanie poczucia własnej wartości to klucz do pełnego i szczęśliwego życia. Zapraszamy na warsztat, gdzie omówimy, jak to osiągnąć i jak czerpać z tego korzyści w codziennym życiu.

KONCERT LIRY KORBOWEJ
Gordiy Starukh

Przygotuj się na unikalne połączenie tradycyjnej liry korbowej z nowoczesnymi brzmieniami, które oczarują Twoje zmysły. Dołącz do nas na koncercie, gdzie doświadczysz wspaniałej muzyki, w doskonałym towarzystwie i pięknej atmosferze.

JAK RADZIĆ SOBIE Z NIEPOKOJEM, ZAMARTWIANIEM SIĘ I ATAKAMI PANIKI?
 

Niepokój, zamartwianie się i ataki paniki to problemy, z którymi wiele osób boryka się na co dzień. Zapraszamy na warsztat, gdzie dowiesz się jak radzić sobie z tymi trudnymi emocjami i gdzie szukać pomocy, gdy stres powoduje ból ciała.

GDZIE SZUKAĆ POMOCY, GDY STRES POWODUJE, ŻE CIAŁO BOLI?
 

Stres towarzyszy nam na co dzień i może wpływać nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na nasze ciało. Dowiedz się, jak sobie z tym radzić na naszym warsztacie. Otrzymaj pomocne wskazówki dotyczące radzenia sobie ze stresem i zadbania o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne

RADOŚĆ ŻYCIA . WYBÓR W STRONĘ ŻYCIA.
 

Jak cieszyć się życiem? Zapraszamy na warsztat, gdzie omówimy różne aspekty życia i oraz jakie korzyści przynosi życie pełne radości i spełnienia.

JAK WYJŚĆ ZE STREFY MROKU? JAK NIE DAĆ ZABRAĆ SOBIE RADOŚCI?
 

Pokonaj strefę mroku i odzyskaj radość życia na naszym warsztacie. Dowiedz się, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami i nie pozwolić, aby cię przytłoczyły. Poznaj skuteczne techniki, które pomogą Ci zbudować pozytywny i zdrowy styl życia. Przyjdź i odkryj, jak żyć pełnią życia, nawet w trudnych okolicznościach.

CZY WARTO WALCZYĆ O JAKOŚĆ SWOJEGO MENTALNEGO ŻYCIA?
 

Czy czujesz, że Twoje życie mentalne wymaga zmiany? Zapraszamy na nasz warsztat, aby dowiedzieć się, jak walczyć o jakość swojego życia psychicznego. Przyjdź i poznaj skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem, lękiem i negatywnymi myślami. Odkryj, jak poprawić swoje samopoczucie i jak dbać o swoje emocje.

CZY TRWAŁA I STABILNA MIŁOŚĆ NA ODLEGŁOŚĆ JEST MOŻLIWA?
 

Jesteś zainteresowany/a osiągnięciem pełni szczęścia i satysfakcji w życiu? Przyjdź na nasz warsztat i dowiedz się, czym jest dobrostan, jak go osiągnąć i utrzymać. Poznaj skuteczne narzędzia i metody, które pomogą Ci poprawić jakość swojego życia i osiągnąć pełnię szczęścia.

CO TO JEST DOBROSTAN I JAK GO OSIĄGNĄĆ? ILE TO KOSZTUJE?
 

Czy w dzisiejszych czasach miłość na odległość jest jeszcze możliwa? Odpowiedź na to pytanie uzyskasz na naszym warsztacie. Poznasz techniki, które pomogą Ci zbudować trwałą i stabilną relację, pomimo dystansu. Dowiedz się, jak radzić sobie z trudnościami, które mogą pojawić się w takim związku i jak dbać o swoje emocje.

SIŁA SIOSTRZEŃSTWA. JAK Z NIEJ KORZYSTAĆ?
 

Czym jest siostrzeństwo i jakie korzyści wynikają z silnych więzi między kobietami? Na naszym warsztacie odkryjemy, jak zbudować i pielęgnować silne relacje między kobietami oraz jak wykorzystać tę siłę do osiągnięcia naszych celów i zrealizowania marzeń. Przyjdź i dołącz do naszej społeczności, aby zacząć budować wsparcie i motywację wśród kobiet.

Zarezerwuj termin
SKĄD WZIĄĆ MOTYWACJĘ DO DZIAŁANIA?
 

Zastanawiasz się, skąd czerpać motywację do działania? Dowiedz się na naszym warsztacie, jakie są skuteczne sposoby na budowanie motywacji i realizowanie celów.

Znajdź nas

Cieszymy się, że szukasz sposobu, aby nas odnaleźć. Po prawej stronie znajdziesz interaktywną mapę, która pomoże Ci nas zlokalizować.

TUTU Centrum Rozwoju 
Psychofizycznego

  al. Tadeusza Rejtana 65,

  35-959 Rzeszów

 

Urban Lab
Rzeszów

  3 maja 13
  35-030 Rzeszów

 

 

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Polsko-ukraińskie siostrzeństwo”. W trakcie festiwalu zainteresowane osoby, będą mogły uzyskać informację na temat rekrutacji do projektu. Więcej informacji: psar.pl/sisterhood.

Partner projektu:

Partnerzy festiwalu:

Patronat honorowy:

Partner projektu:

Partnerzy festiwalu:

Patronat honorowy:

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Skontaktuj się z nami!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin

    Skontaktuj się z nami!

    Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

    Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin

      Skip to content