Poznajcie historię Pani Zofii z Gminy Czarna

Psar.pl » Projekty » Podkarpacka Kultura bez barier » Poznajcie historię Pani Zofii z Gminy Czarna

Poznajcie historię Pani Zofii z Gminy Czarna

Tkactwo to sztuka, która sięga głębi historii ludzkości. To rzemiosło, które łączy w sobie precyzję, wiedzę, kreatywność i jest to także wyraz twórczości. Tkacze i tkaczki nie tylko odtwarzają wzory, ale poprzez twórczość mogą wyrażać swoje emocje, wyobraźnię i indywidualność.

To właśnie w Gminie Czarna znajdują się tak wyjątkowe osoby, które kultywują tradycje i pomagają się jej dalej rozwijać. Zofia Cyrnek zachowała sprzęt tkacki swojej mamy. Teraz przekazuje wiedzę kolejnym pokoleniom o zapomnianym rzemiośle, jakim jest tkactwo. Dzięki jej pasji i zaangażowaniu, zapomniane rzemiosło tkactwa nie tylko ocalało, ale także ma szansę rozkwitać na nowo. To, co sprawia, że Pani Zofia jest wyjątkowa, to jej chęć do dzielenia się wiedzą i umiejętnościami z innymi ludźmi. Zobacz materiał i przekonaj się sam!

Projekt pod nazwą „Subcarpathian Culture without barriers” korzysta z dofinansowania o wartości 313 842,82 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich. Łączna wartość projektu wraz z wkładem własnym wynosi 1 685 963,64 PLN.

Skip to content