Dzień beztroski

Psar.pl » Projekty na stronę » Dzień beztroski

Dzień beztroski

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin oraz Fundacja Pomosty zorganizowało wydarzenie ,,Dzień Beztroski” dla dzieci z Polski i Ukrainy  ????

Odbyło się ono w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów w sobotę 26.03. Dzięki hojności darczyńców i naszych cudownych pracowników daliśmy dzieciom przestrzeń do beztroskiej zabawy  ????

Dzieci miały okazję zagrać na wielkoformatowej grze ,,Kijowskie Podróże”. Gra została opracowana w Ukrainie (2021) przez architekta Ігор Юрчак i Natasha Yurchak, naszych przyjaciół, z którymi realizowaliśmy projekt Edukraina.

Animatorki z KK Kids Academy zadbały o różnorodne zabawy i animację dla dzieci w tym zabawa z chustą, malowanie twarzy i zabawy taneczne. Dzieci mogły również zrobić kolorowe pacynki ze skarpetek i stworzyć swoje rysunkowe dzieła sztuki.

Rozdawane były również plecaczki z maskotkami, przyborami szkolnymi i przekąskami zebranych z ,,Akcja plecaczek”.

Podczas wydarzenia połączyliśmy się zdalnie z dziećmi z Chersoniu, które poprzez wideo chat pokazywały nam swoje rysunki i mogły uczestniczyć w tworzeniu maskotek i poznać się z dziećmi biorącymi bezpośredni udział w zabawach.

Niesamowitą atrakcją wydarzenia był występ wokalistki Sofii Popadyn. Można go obejrzeć na facebooku stowarzyszenia: https://www.facebook.com/podkarpackiestowarzyszenie/videos/498721865221966/

Skip to content