Obrazek dla: Ukraina. Dziedzictwo kulturowe w obwodzie kijowskim – Program Edukacyjny dla przedszkolaków

Z powodu koronowirusa dzieci muszą zostać w domu, ale ich nauczyciele ciężko pracują i … myślą o przyszłości. Co będzie, gdy maluchy wreszcie wyjdą z domów? Trzeba im zorganizować atrakcje na świeżym (i zdrowym!) powietrzu. Dwie organizacje z Polski i Ukrainy współpracują, by zaproponować coś wyjątkowego przedszkolakom z obwodu kijowskiego. Dwa lata temu Podkarpackie Stowarzyszenie Czytaj dalej.

Obrazek dla: Książki, kolorowanki, puzzle, gra planszowa – Seria „Podkarpackie wędrówki”

Już jest! Wydana specjalnie na potrzeby opiekunów w żłobkach i nauczycieli przedszkolnych, którzy korzystają z pozostałych wydawnictw PSAR z serii „Podkarpackie wędrówki”. Najpierw był mini przewodnik „Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków”, który został stworzony z potrzeby wskazania rodzinom możliwości spędzania wolnego czasu w ciekawy sposób. Okazało się bowiem, że wielu z nas – rodziców – ma Czytaj dalej.

Obrazek dla: Zagadki przeszłości. Przygody Maćka w Rzeszowie

Niewiele osób o tym wie, ale w 2016 roku zespół rzeszowskich naukowców i inżynierów zbudował wehikuł czasu. Prof. Stanisław Rotkiewicz z Politechniki Rzeszowskiej, kierownik tego projektu, postanowił zachować odkrycie w tajemnicy do czasu, jak mówi, „aż nasza machina zostanie w pełni przetestowana pod względem skuteczności i bezpieczeństwa”. I rzeczywiście, jego podwładni wykazali się dużą dyskrecją. Czytaj dalej.

Obrazek dla: Jarosławskie memory

Na zlecenie Urzędu Miasta Jarosław przygotowaliśmy grę memory z najciekawszymi miejscami do zwiedzenia.

Obrazek dla: Podkarpacka Księga Łamigłówek. 100 zadań na 100-lecie odzyskania niepodległości

Projekt zrealizowaliśmy przy wsparciu finansowym Zarządu Województwa Podkarpackiego, w ramach zadania „Kultura. Niepodległa – Wczoraj dzisiaj jutro”. W ramach projektu zaprojektowaliśmy i wydrukowaliśmy 1000 egzemplarzy Księgi zadań. To publikacja zawierająca 100 różnego rodzaju łamigłówek, krzyżówek i zadań logicznych, które w różny sposób odwołują się do podkarpackiego dziedzictwa i upamiętniają setną rocznicę odzyskania niepodległości. Nawiązują do Czytaj dalej.

Obrazek dla: „Gród nad Wisłokiem” – III część książki o przygodach Maćka w Rzeszowie

„Gród nad Wisłokiem” to trzecia część cyklu o przygodach Maćka Kamińskiego, który dzięki wehikułowi czasu poznaje przeszłość Rzeszowa. Tym razem udaje się do XIV wieku, w czasy, gdy Rzeszów otrzymał prawa miejskie. Książka została napisana, zilustrowana i wydana w liczbie 2000 egzemplarzy dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Miasto Rzeszów. Rok 1354 Jarek Kamiński jest w Czytaj dalej.

Obrazek dla: Podkarpacka kultura dla przedszkolaków – PROGRAM EDUKACYJNY

W okresie od 1.08.2018 r do 30.10.2108 r. stowarzyszenie PSAR przy współpracy z wolontariuszami zrealizowało projekt „Podkarpacka kultura dla przedszkolaków – PROGRAM EDUKACYJNY”, dofinansowany z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w ramach programu WSPÓLNIE DLA DZIEDZICTWA 2018. Projekt skierowany był do dzieci w wieku 3-6 lat i ich opiekunów, zamieszkujących tereny o mniejszym dostępie do kultury. Celem Czytaj dalej.

Obrazek dla: „Obrazy wolności” – II część książki o przygodach Maćka w Rzeszowie

„Obrazy wolności” to druga część cyklu o przygodach Maćka Kamińskiego, który dzięki wehikułowi czasu poznaje przeszłość Rzeszowa. Opowiada o okresie na przełomie XIX i XX wieku i pokazuje różne sposoby walki o polską tożsamość: wojskowy, polityczny, kulturalny. W tle przygód Maćka pojawiają się tak ważni rzeszowianie, jak bohater wojenny Leopold Lis-Kula i cesarsko-królewski nadworny fotograf Czytaj dalej.

Obrazek dla: Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków – cz.I miniprzewodnika

Stowarzyszenie PSAR wydało kolejny przewodnik dla przedszkolaków. Tym razem wyszliśmy poza bramy miasta Rzeszowa na teren całego Podkarpacia, gdzie znaleźliśmy wiele ciekawych miejsc, wartych zwiedzenia podczas wycieczek z dziećmi. „Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków” to wydany w 2017 roku mini przewodnik, zawierający 21 pięknie ilustrowanych wierszyków, które przybliżają najmłodszym najciekawsze miejsca w naszym województwie. Po lekturze wybierzcie się na wycieczkę, Czytaj dalej.

Obrazek dla: Przegląd Artystyczny „Podkarpackie wędrówki” 2018

W dniach 14 i 15 września 2018 r. odbyły się dwa przeglądy artystyczne „Podkarpackie wędrówki”, zorganizowane w ramach prowadzonego przez PSAR programu edukacyjnego. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono całe grupy przedszkolne, a każda z nich recytowała po 3 wierszyki z „Podkarpackich wędrówek dla przedszkolaków”. Uczestnicy Przeglądu otrzymali Podkarpacki Paszport Rodzinny i dyplom, a także torby Czytaj dalej.