Obrazek dla: Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków – miniprzewodnik

Pierwszy projekt Stowarzyszenia PSAR „Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków – przewodnik”, został zrealizowany w okresie od kwietnia do lipca, dzięki finansowemu wsparciu Gminy Miasto Rzeszów. Celem było napisanie mądrych, rzetelnych, zwięzłych, zrozumiałych i wartościowych promocyjnie, krótkich tekstów. Wymagało to od autorów sprawdzania źródeł, umiejętności pisarskich oraz znajomości psychologii dziecka i wiedzy o tym, jakie informacje może Czytaj dalej.

Obrazek dla: Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków – cz.I miniprzewodnika

Stowarzyszenie PSAR wydało kolejny przewodnik dla przedszkolaków. Tym razem wyszliśmy poza bramy miasta Rzeszowa na teren całego Podkarpacia, gdzie znaleźliśmy wiele ciekawych miejsc, wartych zwiedzenia podczas wycieczek z dziećmi. „Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków” to wydany w 2017 roku mini przewodnik, zawierający 21 pięknie ilustrowanych wierszyków, które przybliżają najmłodszym najciekawsze miejsca w naszym województwie. Po lekturze wybierzcie się na wycieczkę, Czytaj dalej.

Obrazek dla: Przegląd Artystyczny „Podkarpackie wędrówki” 2018

W dniach 14 i 15 września 2018 r. odbyły się dwa przeglądy artystyczne „Podkarpackie wędrówki”, zorganizowane w ramach prowadzonego przez PSAR programu edukacyjnego. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono całe grupy przedszkolne, a każda z nich recytowała po 3 wierszyki z „Podkarpackich wędrówek dla przedszkolaków”. Uczestnicy Przeglądu otrzymali Podkarpacki Paszport Rodzinny i dyplom, a także torby Czytaj dalej.

Obrazek dla: Podkarpacka kultura dla przedszkolaków – PROGRAM EDUKACYJNY

W okresie od 1.08.2018 r do 30.10.2108 r. stowarzyszenie PSAR przy współpracy z wolontariuszami zrealizowało projekt „Podkarpacka kultura dla przedszkolaków – PROGRAM EDUKACYJNY”, dofinansowany z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w ramach programu WSPÓLNIE DLA DZIEDZICTWA 2018. Projekt skierowany był do dzieci w wieku 3-6 lat i ich opiekunów, zamieszkujących tereny o mniejszym dostępie do kultury. Celem Czytaj dalej.

Obrazek dla: „U nas można latać” Dziecięcy Hymn Podkarpacia – WIDEOKLIP

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin od maja 2018 r. do 30 listopada zrealizowało projekt, którego rezultatem jest Dziecięcy Hymn Podkarpacia pt. „U nas można latać”. Teledysk został stworzony dzięki współpracy wielu specjalistów, a wykonawcami są dzieci z różnych podkarpackich miejscowości. link do YouTube: https://youtu.be/GBFlNb3IeEg link do Fb: https: www.facebook.com/podkarpackiestowarzyszenie/videos/563266930792531 Partnerami projektu są: Województwo Podkarpackie, Rzeszowski Dom Czytaj dalej.

Obrazek dla: Podkarpacki Paszport Rodzinny

Podkarpacki Paszport Rodzinny to książeczka zawierająca 30 najciekawszych obiektów, miejsc i atrakcji dla rodzin z dziećmi. Zobaczycie tam cuda przyrody i kultury, przeżyjecie niezwykłe przygody, a także po prostu odpoczniecie. Nie będziecie się nudzić. Wszędzie, gdzie traficie z paszportem, otrzymacie rabat na bilety wstępu, poproście też o wbicie pieczątki. Gdy uzbieracie ich 30 wymieńcie paszport Czytaj dalej.

Obrazek dla: Z wizytą w Medyni – gra terenowa po Zagłębiu Garncarskim

W tym roku [2018] Jarmark Garncarski w Medyni Głogowskiej był wyjątkowo zagadkowy! Wśród  wielu atrakcji dla gości znalazła się niezwykła gra terenowa opracowana, zaprojektowana i przeprowadzona przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin. Gra cieszyła się dużym zainteresowaniem i zebrała dobre recenzje. Każdy, kto zgłosił się do punktu informacyjnego zlokalizowanego na terenie Zagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej Czytaj dalej.

Obrazek dla: Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków – część II mini przewodnika

II część mini-przewodnika „Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków”, podobnie jak pierwsza [link], pokazuje atrakcyjne miejsca w województwie, które warto odwiedzić z dziećmi. Kolorowe ilustracje i wesołe wierszyki przedstawiają dziedzictwo kulturowe, historyczne i przyrodnicze Podkarpacia, a jednocześnie zachęcają całe rodziny, by wyjść z domu i pojechać na wycieczkę gdzieś, gdzie będą się dobrze i ciekawie bawić. Podstawową inspiracją do stworzenia Czytaj dalej.

Obrazek dla: Miasto Skarbów – rodzinna gra planszowa

Gra planszowa „Miasto Skarbów” to kolejny edukacyjny materiał Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin. Lekka planszówka dla początkującego gracza z prostymi zasadami, umiarkowanym czasem rozgrywki i z dużą grywalnością. Pozwala poznać historię i kulturę Rzeszowa, stanowi doskonały pretekst do dyskusji na temat miasta, jego przeszłości i przyszłości oraz kształtujących go ludzi. Podstawowym celem gry jest zdobywanie płytek Czytaj dalej.

Obrazek dla: I Przegląd Artystyczny „Rzeszowskie spacery”

Więcej zdjęć znajdziesz TU [kliknij]   Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin jest organizatorem I Przeglądu Artystycznego „Rzeszowskie spacery”. Podczas imprezy w Plaza Rzeszów odbył się występ grup dzieci z siedmiu rzeszowskich przedszkoli publicznych: PP3, PP9, PP11, PP17, PP22, PP34, PP37. Około 200 przedszkolaków recytowało wierszyki  z „Rzeszowskich spacerów”, a na zakończenie otrzymali upominki od sponsorów, egzemplarze książki „Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków” oraz Czytaj dalej.