Obrazek dla: „U nas można latać” Dziecięcy Hymn Podkarpacia – WIDEOKLIP

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin od maja 2018 r. do 30 listopada zrealizowało projekt, którego rezultatem jest Dziecięcy Hymn Podkarpacia pt. „U nas można latać”. Teledysk został stworzony dzięki współpracy wielu specjalistów, a wykonawcami są dzieci z różnych podkarpackich miejscowości. link do YouTube: https://youtu.be/GBFlNb3IeEg link do Fb: https: www.facebook.com/podkarpackiestowarzyszenie/videos/563266930792531 Partnerami projektu są: Województwo Podkarpackie, Rzeszowski Dom Czytaj dalej.

Obrazek zastępczy dla: Podkarpacki Paszport Rodzinny

Podkarpacki Paszport Rodzinny  To broszura zawierająca 30 miejsc na Podkarpaciu, w które z pewnością warto się udać całą rodziną. Zobaczycie tam cuda przyrody i kultury, przeżyjecie niezwykłe przygody, a także po prostu odpoczniecie. Nie będziecie się nudzić. Wszędzie, gdzie traficie z paszportem, otrzymacie rabat na bilety wstępu, poproście też o wbicie pieczątki. Gdy uzbieracie ich 30 Czytaj dalej.

Obrazek zastępczy dla: Zagadki garncarskie – gra terenowa po zagłębiu garncarskim

W tym roku Jarmark Garncarski w Medyni Głogowskiej będzie wyjątkowo zagadkowy! Wśród  wielu atrakcji dla gości znalazła się niezwykła gra terenowa przygotowana przez stowarzyszenie PSAR. Jak grać żeby wygrać? Wystarczy zgłosić się do punktu informacyjnego zlokalizowanego na terenie Zagrody Garncarskiej i odebrać komplet materiałów. Zapoznajcie się z 11 zagadkami, które poprowadzą Was przez atrakcje Szlaku Garncarskiego.  Trzeba podążać za Czytaj dalej.

Obrazek zastępczy dla: Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków – część II

II część mini-przewodnika „Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków” podobnie jak pierwsza, pokazuje najbardziej atrakcyjne dla dzieci miejsca naszego województwa. Kolorowe ilustracje i wesołe wierszyki zachęcają całe rodziny, by wyjść z domu i pojechać na wycieczkę gdzieś, gdzie będą się dobrze i mądrze bawić. Zainteresowanie czytelników było podstawową inspiracją do stworzenia kolejnej części książeczki. Druga część to odpowiedź na zapotrzebowanie rodziców Czytaj dalej.

Obrazek dla: I Przegląd Artystyczny dla przedszkolaków

Więcej zdjęć znajdziesz TU [kliknij]   Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin jest organizatorem I Przeglądu Artystycznego „Rzeszowskie spacery”. Podczas imprezy w Plaza Rzeszów odbył się występ grup dzieci z siedmiu rzeszowskich przedszkoli publicznych: PP3, PP9, PP11, PP17, PP22, PP34, PP37. Około 200 przedszkolaków recytowało wierszyki  z „Rzeszowskich spacerów”, a na zakończenie otrzymali upominki od sponsorów, egzemplarze książki „Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków” oraz Czytaj dalej.

Obrazek zastępczy dla: Rzeszowski Klub Rodzinny

Stowarzyszenie PSAR jest twórcą klubu dla rodzin z dziećmi. Członkiem Rzeszowskiego Klubu Rodzinnego (RKR) może zostać każda rodzina zamieszkała w Rzeszowie lub w niedalekiej okolicy.  We współpracy z Rzeszowskim Inkubatorem Kultury (RIK) organizowane są spotkania członków RKR. Odbywają się one co niedzielę w godzinach 15.00-18.00. Celem tych spotkań jest wspólne spędzanie czasu, wspieranie rodziców w stymulowaniu rozwoju i Czytaj dalej.

Obrazek zastępczy dla: Rzeszowskie spacery – gra pamięciowa

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym wydawnictwem Stowarzyszenia PSAR promującym Rzeszów i jego atrakcje. Kilka miesięcy temu Stowarzyszenie we współpracy z Marcinem Stachów, artystą – grafikiem, wydało „Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków”. Ten mini-przewodnik pełen barwnych obrazków i wciągających wierszyków zyskał uznanie nie tylko wśród opiekunów dzieci. Książeczka została wysoko oceniona przez wielu przedstawicieli instytucji kultury. Czytaj dalej.