Obrazek dla: Książki, kolorowanki, puzzle, gra planszowa – Seria „Podkarpackie wędrówki”

Już jest! Wydana specjalnie na potrzeby opiekunów w żłobkach i nauczycieli przedszkolnych, którzy korzystają z pozostałych wydawnictw PSAR z serii „Podkarpackie wędrówki”. Najpierw był mini przewodnik „Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków”, który został stworzony z potrzeby wskazania rodzinom możliwości spędzania wolnego czasu w ciekawy sposób. Okazało się bowiem, że wielu z nas – rodziców – ma Czytaj dalej.

Obrazek dla: Zagadki przeszłości. Przygody Maćka w Rzeszowie

Niewiele osób o tym wie, ale w 2016 roku zespół rzeszowskich naukowców i inżynierów zbudował wehikuł czasu. Prof. Stanisław Rotkiewicz z Politechniki Rzeszowskiej, kierownik tego projektu, postanowił zachować odkrycie w tajemnicy do czasu, jak mówi, „aż nasza machina zostanie w pełni przetestowana pod względem skuteczności i bezpieczeństwa”. I rzeczywiście, jego podwładni wykazali się dużą dyskrecją. Czytaj dalej.

Obrazek dla: Jarosławskie memory

Na zlecenie Urzędu Miasta Jarosław przygotowaliśmy grę memory z najciekawszymi miejscami do zwiedzenia.

Obrazek dla: Podkarpacka Księga Łamigłówek. 100 zadań na 100-lecie odzyskania niepodległości

Projekt zrealizowaliśmy przy wsparciu finansowym Zarządu Województwa Podkarpackiego, w ramach zadania „Kultura. Niepodległa – Wczoraj dzisiaj jutro”. W ramach projektu zaprojektowaliśmy i wydrukowaliśmy 1000 egzemplarzy Księgi zadań. To publikacja zawierająca 100 różnego rodzaju łamigłówek, krzyżówek i zadań logicznych, które w różny sposób odwołują się do podkarpackiego dziedzictwa i upamiętniają setną rocznicę odzyskania niepodległości. Nawiązują do Czytaj dalej.

Obrazek dla: „Gród nad Wisłokiem” – III część książki o przygodach Maćka w Rzeszowie

„Gród nad Wisłokiem” to trzecia część cyklu o przygodach Maćka Kamińskiego, który dzięki wehikułowi czasu poznaje przeszłość Rzeszowa. Tym razem udaje się do XIV wieku, w czasy, gdy Rzeszów otrzymał prawa miejskie. Książka została napisana, zilustrowana i wydana w liczbie 2000 egzemplarzy dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Miasto Rzeszów. Rok 1354 Jarek Kamiński jest w Czytaj dalej.

Obrazek dla: Podkarpacka kultura dla przedszkolaków – PROGRAM EDUKACYJNY

W okresie od 1.08.2018 r do 30.10.2108 r. stowarzyszenie PSAR przy współpracy z wolontariuszami zrealizowało projekt „Podkarpacka kultura dla przedszkolaków – PROGRAM EDUKACYJNY”, dofinansowany z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w ramach programu WSPÓLNIE DLA DZIEDZICTWA 2018. Projekt skierowany był do dzieci w wieku 3-6 lat i ich opiekunów, zamieszkujących tereny o mniejszym dostępie do kultury. Celem Czytaj dalej.

Obrazek dla: „Obrazy wolności” – II część książki o przygodach Maćka w Rzeszowie

„Obrazy wolności” to druga część cyklu o przygodach Maćka Kamińskiego, który dzięki wehikułowi czasu poznaje przeszłość Rzeszowa. Opowiada o okresie na przełomie XIX i XX wieku i pokazuje różne sposoby walki o polską tożsamość: wojskowy, polityczny, kulturalny. W tle przygód Maćka pojawiają się tak ważni rzeszowianie, jak bohater wojenny Leopold Lis-Kula i cesarsko-królewski nadworny fotograf Czytaj dalej.

Obrazek dla: Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków – cz.I miniprzewodnika

Stowarzyszenie PSAR wydało kolejny przewodnik dla przedszkolaków. Tym razem wyszliśmy poza bramy miasta Rzeszowa na teren całego Podkarpacia, gdzie znaleźliśmy wiele ciekawych miejsc, wartych zwiedzenia podczas wycieczek z dziećmi. „Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków” to wydany w 2017 roku mini przewodnik, zawierający 21 pięknie ilustrowanych wierszyków, które przybliżają najmłodszym najciekawsze miejsca w naszym województwie. Po lekturze wybierzcie się na wycieczkę, Czytaj dalej.

Obrazek dla: Przegląd Artystyczny „Podkarpackie wędrówki” 2018

W dniach 14 i 15 września 2018 r. odbyły się dwa przeglądy artystyczne „Podkarpackie wędrówki”, zorganizowane w ramach prowadzonego przez PSAR programu edukacyjnego. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono całe grupy przedszkolne, a każda z nich recytowała po 3 wierszyki z „Podkarpackich wędrówek dla przedszkolaków”. Uczestnicy Przeglądu otrzymali Podkarpacki Paszport Rodzinny i dyplom, a także torby Czytaj dalej.

Obrazek dla: „U nas można latać” Dziecięcy Hymn Podkarpacia – WIDEOKLIP

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin od maja 2018 r. do 30 listopada zrealizowało projekt, którego rezultatem jest Dziecięcy Hymn Podkarpacia pt. „U nas można latać”. Teledysk został stworzony dzięki współpracy wielu specjalistów, a wykonawcami są dzieci z różnych podkarpackich miejscowości. link do YouTube: https://youtu.be/GBFlNb3IeEg link do Fb: https: www.facebook.com/podkarpackiestowarzyszenie/videos/563266930792531 Partnerami projektu są: Województwo Podkarpackie, Rzeszowski Dom Czytaj dalej.