Projekty Z wizytą w Medyni – gra terenowa po Zagłębiu Garncarskim

Opublikowano w: Projekty

W 2018 roku podczas XXIII Jarmarku Garncarskiego w Medyni Głogowskiej nasze stowarzyszenie przeprowadziło niezwykle wciągającą grę terenową. Opracowaliśmy ją na zlecenie Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Czarnej, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN).

Wierszowane zagadki i łamigłówki miały za zadanie doprowadzić uczestników zabawy do rozwiązania, a prawidłowe odpowiedzi nagrodzone zostały cennymi garncarskimi wyrobami. 

Gra cieszyła się tak dużym zainteresowaniem i dobrymi opiniami, że organizatorzy zdecydowali się włączyć ją na stałe do programu Jarmarku Garncarskiego, który każdego roku przyciąga zarówno mieszkańców okolicznych wsi, a także przyjezdnych z całej Polski.

Zaangażowani w zabawę uczestnicy jarmarku poznali nie tylko tradycje i zwyczaje garncarskie, ale także odkryli niezwykłe pamiątki i skarby zagłębia, przechowywane w prywatnych domach.

Każdy, kto zgłosił się do punktu informacyjnego zlokalizowanego na terenie Zagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej i odebrał komplet materiałów (folder sztuki garncarskiej i broszurę z zadaniami) mógł zapoznać się z 11 zagadkami, które poprowadziły przez atrakcje Szlaku Garncarskiego.  

Wystarczy podążać za wskazówkami, badać opisywane miejsca, szukać odpowiedzi. 

Oczywiście, czekały nagrody. Te najcenniejsze to zaprojektowane przez projektantów, wykonane przez medyńskich twórców, nagrodzone na prestiżowym konkursie naczynia – cuda sztuki garncarskiej.