Wystawa fotografii: „Kobiety”

Inicjatywy społeczne

Wystawa fotografii: „Kobiety”

Organizatorki inicjatywy zrobiły i przygotowały do prezentacji zdjęcia, które pokazały, co dla kobiet jest ważne, czym się kierują w swoim życiu i na czym im zależy. Tym samym autorki przemówiły własnym głosem i szczerze, uczciwie przedstawiły perspektywę kobiet. Zorganizowaną przez nie wystawę obejrzało ok. 700 osób. Miała ona miejsce w Zespole Szkół Mechanicznych i w Filii Biblioteki Miejskiej w Mielcu.

Dziewczyny wyszły od pytania, jak widzą problem dyskryminacji. Określiły, co i dlaczego jest w tym temacie ważne dla odbiorców. Zastanowiły się, jak poruszyć temat. i w jakiej formie chcą to zrobić. Uznały, że najlepiej będzie pokazać wyjątkowość kobiet w formie wizualnej. Bohaterki zdjęć spełniają swoje marzenia, choć wymaga to pokonywania przeszkód. Wybrane obszary będące tematyką fotografii: praca, kariera, niezależność, autentyczność, zdrowie, sukces, relacje, zaufanie, radość, rozwój, dążenie do doskonałości itp.

W ten sposób organizatorki pokazały swojej społeczności, że kobiety mogą wiele osiągnąć, pracować na nietypowych stanowiskach, zrobić karierę w niestereotypowych zawodach, mieć swoje pasje i w każdym z tych obszarów osiągać sukcesy.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Skip to content