Warsztaty Edukatorek

Wydarzenia

Warsztaty antydyskryminacyjne

W czerwcowy weekend (25.06-26.06) Edukatorki z projektu ,,Dziewczyny Budują” wzięły udział w warsztatach antydyskryminacyjnych, prowadzonych przez trenerkę Barbarę Biskup. Warsztaty odbyły się w Centrum Rozwoju Psychofizycznego ,,TUTU”.

Pod czujnym okiem trenerki, Edukatorki miały dwa dni przepełnione wiedzą teoretyczną i zajęciami praktycznymi. Nie zabrakło również śmiechu i dobrej zabawy.

Celem warsztatów było podniesienie kompetencji społecznych uczestniczek. Zapoznanie ich z pojęciami dyskryminacji i uprzedzeń, które nawet nieświadomie dotykają ludzi i są w społeczeństwie głęboko zakorzenione.

Z takimi problemami w głównej mierze stykają się młodsze pokolenia, które bez odpowiedniej edukacji i wsparcia są najbardziej narażone na akty dyskryminacji i przemocy . Dlatego to ważne, aby znalazła się grupa ludzi, którzy będą przeszkoleni w zakresie pomagania i wspierania młodzieży w trudnych sytuacjach.

Edukacja i świadomość to podstawa.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Skip to content