Trzecie szkolenie zespołów gminnych w ramach projektu „Subcarpathian Culture without barriers”
Trzecie szkolenie zespołów gminnych w ramach projektu „Subcarpathian Culture without barriers”
W dniach 10 – 11 sierpnia 2023 roku w Urban Lab Rzeszów odbyło się trzecie szkolenie zespołów gminnych w ramach projektu „Podkarpacka Kultura bez barier”, którego jesteśmy organizatorem przy współpracy z naszym norweskim partnerem Norsensus Mediaforum.
Warsztaty prowadzili wspólnie:
Tomasz Leśniowski – Prezes Zarządu IPMA Polska, Członek Zarządu pm2pm sp. z o.o., posiada 20-letnie doświadczenie w zakresie tworzenia i zarządzania projektami organizacyjnymi, inwestycyjnymi, doradczymi i szkoleniowymi.
Ewa Bednarczyk – Ekspertka w obszarze zrównoważonego zarządzania projektami, posiadająca 13-letnie doświadczenia jako trenerka i konsultantka z zakresu zarządzania projektami.
Ilona Dusza-Rzeszowska – managerka kultury i nauki, kierowniczka zespołu współpracy i rozwoju w Podkarpackim Centrum Nauki Łukasiewicz przy Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, prezeska Fundacji Rzeszowskiej oraz Spółki Rzeszowskiej.
Ewelina Jurasz – Dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie oraz wykładowczyni zarządzania kulturą w Instytucie Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Efektem trzecich warsztatów jest zrozumienie przez uczestników szkolenia znaczenia strategicznego planowania w gminie wydarzenia oraz atrakcji kulturalnej. Warsztaty pomogły wzmocnić umiejętności analizy sytuacji, określenia celów i priorytetów. Podczas warsztatów zostały również opracowane plany działań i metody implementacji strategii. Było to niezwykle istotne szkolenie, które pozwoliło uczestnikom szkolenia zrozumieć zrównoważone podejście do zarządzania wydarzeniem/atrakcją kulturalną.
W projekcie udział biorą gminy:
- Gmina Czarna
- Gmina Kołaczyce
- Gmina Narol
- Gmina Niwiska
- Gmina Świlcza
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów.
Projekt pod nazwą „Subcarpathian Culture without barriers” korzysta z dofinansowania o wartości 313 842,82 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich. Łączna wartość projektu wraz z wkładem własnym wynosi 1 685 963,64 PLN.