Projekty Rzeszowskie spacery – memory dla dzieci i dorosłych

Opublikowano w: Projekty

Kilka miesięcy temu Stowarzyszenie we współpracy z Marcinem Stachów, artystą – grafikiem, wydało „Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków”. Ten mini-przewodnik pełen barwnych obrazków i wciągających wierszyków zyskał uznanie nie tylko wśród opiekunów dzieci.
Książeczka została wysoko oceniona przez wielu przedstawicieli instytucji kultury.

 Fot. Gazeta Wyborcza - Konferencja prasowa w Urzędzie Miasta Rzeszowa.

Fot. Gazeta Wyborcza – Konferencja prasowa w Urzędzie Miasta Rzeszowa.

Autorzy nie spoczęli na laurach. Kontynuacją tego projektu jest stworzenie i wydanie pierwszej rzeszowskiej gry pamięciowej. Pomysł zyskał uznanie władz miasta oraz kilku firm, bez których wsparcia nowe działania nie byłyby możliwe.

Gra pozwala na dobrą zabawę całej rodzinie. Przy niej nie będą się nudzić ani dzieci, ani rodzice. Na 24 parach płytek znajdują się wizerunki różnych rzeszowskich atrakcji: budynków, miejsc i wydarzeń. Podstawowym celem opartej o schemat „memory” gry jest znalezienie identycznych ilustracji.

To gra dla osób w każdym wieku. Inne, niestandardowe sposoby jej wykorzystania można znaleźć na portalu dla rodziców Gdziecko.pl.

To także gra o Rzeszowie, o jego historii i współczesności. Pokazuje jego kulturę i przyrodę. Zachęca do wyjścia z domu i naocznego przekonania się, co w tym mieście można robić. To dawka lokalnego patriotyzmu dla mieszkańców miasta i wspaniała pamiątka dla gości odwiedzających Rzeszów.

rzeszowskie_spacery_pudelko_social_media

Gra drukowana jest przez Trefl na grubym, wysokiej jakości kartonie z wykorzystaniem bezpiecznych farb. 

W dniach 16-18 grudnia 2016 roku w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów odbyła się PREMIERA gry. Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/events/1778441742426362/.

Nazwa: Rzeszowskie spacery – gra pamięciowa

Wydawca: Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin
Opracowanie graficzne: Marcin Stachów
Opracowanie merytoryczne: Jan Marković
Druk: Trefl

Sprzedaż: Sklep internetowy torbacze.pl

Sponsorzy:
Plaza Rzeszów – Sponsor Główny
Fibrain Polska
PKO Bank Polski

Rzeszów – stolica innowacji

Patronat Medialny:
TVP3 Rzeszów
Polskie Radio Rzeszów
Gdziecko.pl

Media o grze:

„Po sukcesie książeczki „Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków” autorstwa  Jana Markovicia (tekst) i Marcina Stachowa (ilustracje) z Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin, przyszła pora na zapowiadaną wcześniej grę „Rzeszowskie spacery – gra pamięciowa” – RzeszowNews [LINK]

„gra (…) jest nie tylko świetną zabawą, ale też ćwiczeniem pamięci i koncentracji. Uczy stosowania mnemotechnik i wspomaga szybszy rozwój umysłowy” – Wrota Podkarpackie [LINK]

„Prawdziwa gratka dla całej rodziny! (…) Najmłodsi mieszkańcy Rzeszowa będą bawić się mądrze i nieszablonowo.” – Radio Eska Rzeszów [LINK]

„Zaczynamy od „Rzeszowskich spacerów”, czyli ciekawego pomysłu na współną zabawę dla całej rodziny”TVP Rzeszów [LINK]

„Najpierw był, wydany na wakacjach, miniprzewodnik „Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków”. Nieduża książeczka miała zachęcać najmłodszych do aktywnego poznawania swojego miasta, a rodziców do tego, by chcieli spędzać wolny czas wspólnie z dziećmi. Najnowszy pomysł Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin, czyli pamięciowa gra planszowa, to kontynuacja tej misji” – Rzeszow Naszemiasto.pl  [LINK]