Projekty Przegląd Artystyczny „Podkarpackie wędrówki” 2018

Opublikowano w: Projekty

W dniach 14 i 15 września 2018 r. odbyły się dwa przeglądy artystyczne „Podkarpackie wędrówki”, zorganizowane w ramach prowadzonego przez PSAR programu edukacyjnego. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono całe grupy przedszkolne, a każda z nich recytowała po 3 wierszyki z „Podkarpackich wędrówek dla przedszkolaków”. Uczestnicy Przeglądu otrzymali Podkarpacki Paszport Rodzinny i dyplom, a także torby z nagrodami ufundowane przez Centrum Handlowe Plaza Rzeszów.

Podsumowanie – film:

Przegląd Artystyczny „Podkarpackie wędrówki” to jeden z elementów projektu pod nazwą „Podkarpacka kultura dla przedszkolaków – PROGRAM EDUKACYJNY”, realizowanego w okresie od 1 sierpnia do 30 października 2018 r., a odbył się dzięki dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w ramach programu WSPÓLNIE DLA DZIEDZICTWA 2018.

Tak świętowaliśmy Europejskie Dni Dziedzictwa 2018! Przedszkolaki wystąpiły na profesjonalnie przygotowanej dla nich scenie w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów i grupowo recytowały wiersze o podkarpackich „atrakcjach” kulturowych, przyrodniczych i historycznych.

Wiersze całość:

Widzami byli ich rodzice, rodzeństwo i inni zaproszeni goście, a także osoby, które dowiedziały się o wydarzeniach z mediów. Dołączyły też osoby, które w tym czasie przebywały na terenie centrum handlowego.

Oba Przeglądy Artystyczne prowadził profesjonalny konferansjer, a po zakończonych występach uczestnicy i goście brali udział w zorganizowanej dla nich zabawie, animacjach i rozgrywkach na wielkoformatowej planszy gry „Podkarpackie wędrówki”, wydrukowanej w ramach projektu.