Pokaz piękna „Jesteśmy CUDem”

Inicjatywy społeczne

Pokaz piękna „Jesteśmy CUDem”

Myślą przewodnią tej inicjatywy było – Kobieta to cud. Ciało. Umysł. Duch. Miała ona na celu zmierzenie się z presją, by wyglądać idealnie, jakiej poddawane są młode dziewczyny. Cykl warsztatów i spotkań wieńczył Pokaz Piękna, w czasie którego zademonstrowano indywidualne piękno każdej modelki. 

Podczas warsztatów uczestniczki inicjatywy mogły poznać siebie nawzajem, nawiązać relacje, poczuć siłę kobiecej więzi, która ich łączy. Uświadomiły sobie, że dotykają je te same sytuacje, że pewne oczekiwaniami wobec mogą prowadzić do dyskryminacji. Odpowiedzią na to była praca nad poczuciem własnej wartości i pewności siebie oraz docenienia wnętrza.

Finałowy pokaz miał więc skupić uwagę na modelkach, nie ubraniach, w których występowały. Dlatego każda z nich miała wpływ na to, jaki strój zostanie dla niej zaprojektowany i w jaki dokładnie sposób zaprezentuje go na wybiegu. Widzowie w Galerii Millennium Hall w Rzeszowie – a było ich ok. 200 – otrzymali kopię listu od organizatorek, zawierającego przesłanie na temat utrwalania wartości antydyskryminacyjnych, szczególnie w aspekcie dyskryminacji ze względu na wygląd.

Sam pokaz poprzedził też wernisaż zdjęć modelek oraz rozmowa z projektantką strojów.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Skip to content