Projekty Podkarpacki Paszport Rodzinny

Opublikowano w: Projekty

Podkarpacki Paszport Rodzinny to książeczka zawierająca 30 najciekawszych obiektów, miejsc i atrakcji dla rodzin z dziećmi. Zobaczycie tam cuda przyrody i kultury, przeżyjecie niezwykłe przygody, a także po prostu odpoczniecie. Nie będziecie się nudzić. Wszędzie, gdzie traficie z paszportem, otrzymacie rabat na bilety wstępu, poproście też o wbicie pieczątki. Gdy uzbieracie ich 30 wymieńcie paszport na nagrodę. Ruszajcie w podróż!

Podkarpacki Paszport Rodzinny to jeden z elementów projektu realizowanego przez PSAR pod nazwą „Podkarpacka kultura dla przedszkolaków – PROGRAM EDUKACYJNY”. Jest on skierowany do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym z mniejszych miejscowości oraz do nauczycieli tych dzieci. Realizowany był w okresie od 1 sierpnia do 30 października 2018 r., a odbył się dzięki dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w ramach programu WSPÓLNIE DLA DZIEDZICTWA 2018.

Miejsca, które znajdziecie w Paszporcie podzielone zostały na kategorie:
1. Zamki i pałace (np. Zamek w Baranowie Sandomierskim, Fort Werner, Pałac Dzieduszyckich),
2. Skanseny (np. Muzeum Kultury Ludowej Kolbuszowa, Osada Kresowa w Baszni Dolnej, Zagłębie garncarskie),
3. Przemysł i technika (np. kolejka Pogórzanin, Muzeum w Bóbrce, Muzeum Pożarnictwa)
4. Rzemiosło i sztuka (np. Muzeum lizaka w Jaśle, Muzeum Bombki)
5. Natura i zdrowie (np. Jezioro Tarnobrzeskie, Pijalnia zdrojowa Rymanów-Zdrój, Arboretum Bolestraszyce)

Nagrody

Będzie można je otrzymać od 1 lipca 2019 r., przynosząc do biura PSAR wypełniony pieczątkami paszport. Lista dostępnych nagród jest w trakcie uzupełniania:

  1.  Vouchery na zakup dowolnego obuwia profilaktycznego dla dzieci, ufundowane przez spółdzielnię RENA – 3 vouchery
  2. Rodzinne gry planszowe Miasto Skarbów z dodatkiem Niepodległość dofinansowane z Gminy Miasto Rzeszów – 3 egzemplarze
  3. Komplet Mini-przewodników z serii „Wędrówki dla przedszkolaków” – 10 kompletów

 

Zobacz też:

Podkarpacki Paszport Rodzinny to jeden z elementów projektu realizowanego przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin pod nazwą „Podkarpacka kultura dla przedszkolaków – PROGRAM EDUKACYJNY”.

Jest on skierowany do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym z mniejszych miejscowości oraz do nauczycieli tych dzieci. Projekt zrealizowano dzięki dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w ramach programu WSPÓLNIE DLA DZIEDZICTWA 2018. Pomogły go sfinansować również: Centrum Handlowe Plaza Rzeszów, niektóre gminy i instytucje podkarpackie.