Projekty Podkarpacka Księga Łamigłówek. 100 zadań na 100-lecie odzyskania niepodległości

Opublikowano w: Projekty

Projekt zrealizowaliśmy przy wsparciu finansowym Zarządu Województwa Podkarpackiego, w ramach zadania „Kultura. Niepodległa – Wczoraj dzisiaj jutro”.

W ramach projektu zaprojektowaliśmy i wydrukowaliśmy 1000 egzemplarzy Księgi zadań. To publikacja zawierająca 100 różnego rodzaju łamigłówek, krzyżówek i zadań logicznych, które w różny sposób odwołują się do podkarpackiego dziedzictwa i upamiętniają setną rocznicę odzyskania niepodległości.
Nawiązują do wydarzeń historycznych z okresu odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską, a także pomagają w zrozumieniu niektórych symboli i tradycji oraz podkreślają znaczenie niepodległości w kontekście przyszłości naszego kraju. Przypominają także o dziedzictwie i historii Podkarpacia.

W ten sposób upamiętniliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z celów była także edukacja odbiorców w zakresie powiązanej z tym wydarzeniem historii i kultury województwa podkarpackiego oraz kultywowanie tradycji niepodległościowych i wzmacniające świadomości historycznej mieszkańców Podkarpacia.

Wydrukowane bezpłatne egzemplarze zostały rozdane w konkursach organizowanych przez stowarzyszenie, część przekazano będzie mediom w celach promocyjnych, a część trafiła do Urzędu Marszałkowskiego Woj. Podkarpackiego.

Dodatkowo pliki źródłowe zostały udostępnione na licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez modyfikacji 4.0. Ta licencja prawna pozwala każdemu na bezpłatne kopiowanie, rozpowszechnianie, przedstawianie i wykorzystywanie łamigłówek, ale tylko w celach niekomercyjnych.

Podkarpacka Księga Łamigłówek do pobrania

TVP3 Rzeszów o projekcie