Pudełko gry Miasto Skarbów.

Miasto Skarbów

Psar.pl » Gry planszowe » Miasto Skarbów

Miasto Skarbów

„Miasto Skarbów” to unikalna, autorska gra planszowa, zaprojektowana z myślą o rodzinach, które pragną spędzać czas w niebanalny sposób.

Jest nawet czymś więcej.

  • To także spotkanie z kulturą, historią i ludźmi związanymi z Rzeszowem,
  • To wciągająca i poszerzająca horyzonty zabawa,
  • To pięknie wykonany przedmiot, z którego z przyjemnością się korzysta,
  • To rozrywka, która sprzyja ćwiczeniu i rozwijaniu potencjału umysłowego.

Przepisy są łatwe do opanowania, rozgrywka dynamiczna i emocjonująca, a zwycięzca nieznany do ostatnich chwil. Do tego gra jest przyjemnością dla oka – ma piękną, oryginalną szatę graficzną, a wszystkie jej elementy są starannie wykonane, trwałe i wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów.

Podstawowym celem gry jest zdobywanie płytek symbolizujących 100 rzeszowskich „skarbów”. Każda z nich daje określoną liczbę punktów zwycięstwa, które przekładają się na końcowy wynik.

Przepisy gry są przejrzyste, a ona sama stosunkowo lekka, choć zarazem pozwala na dokonywanie wyborów strategicznych, podejmowania trafnych decyzji, które mają wpływ na zwycięstwo. Rozgrywka jest emocjonująca i zwykle do samego końca trzyma w niepewności.

Aby zwyciężyć, trzeba będzie się wykazać przede wszystkim umiejętnością zarządzania ryzykiem i dokonywaniem właściwych wyborów.

  • Czy próbować zdobyć kolejny skarb czy już powiedzieć pas?
  • Czy podjąć trudną walkę o skarb warty wiele punktów?
  • Czy starać się rozwijać swoją kolekcję, czy raczej blokować rywalom możliwość rozwinięcia ich zbiorów?
  • Czy zużyć dukaty dla zwiększenia swoich szans w trakcie gry, czy zachować je na koniec i zdobyć dodatkowe punkty zwycięstwa?

W tej grze szczęście jest potrzebne, ale niczego nie gwarantuje. Wygrywają zaś ci, którzy umieją szczęściu pomagać.

Czworo śmiałków stanęło na szczycie wzgórza. Po przeciwnej stronie nieboskłonu czerwieniło się słońce. Ostatnie promienie dnia oświetlały miasto rozpościerające się w dolinie. Widzieli ceglane dachy i nowe wieżowce, zielone parki, wieże kościołów i mosty przerzucone nad wijącą się z południa na północ rzekę. Gdzieś tam były skarby, po które przybyli.

Słyszeli o nich. Teraz mieli je odnaleźć, poznać, zobaczyć z bliska. Każdy z nich chciał też udowodnić sobie i swoim towarzyszom, że to właśnie on jest najlepszym poszukiwaczem skarbów. Byli przyjaciółmi, ale też rywalami.

Jeszcze raz spojrzeli na miasto. Potem odnaleźli ścieżkę, która prowadziła w dół i ruszyli nią. Wkrótce mieli się przekonać, kto z nich odkryje najwięcej tajemnic.”

Autor gry:
Jan Marković

Ilustracje:
Marcin Stachów

Wydawca:
Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin

Rok wydania:
2017

Skip to content