Bez kategorii Miasto Skarbów – rodzinna gra planszowa

Opublikowano w: Bez kategorii

Gra planszowa „Miasto Skarbów” to kolejny edukacyjny materiał Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin.

Lekka planszówka dla początkującego gracza z prostymi zasadami, umiarkowanym czasem rozgrywki i z dużą grywalnością. Pozwala poznać historię i kulturę Rzeszowa, stanowi doskonały pretekst do dyskusji na temat miasta, jego przeszłości i przyszłości oraz kształtujących go ludzi. Podstawowym celem gry jest zdobywanie płytek symbolizujących 100 rzeszowskich „skarbów”, podzielonych na 5 kategorii. Zbieranie ich i budowanie kolekcji daje punkty zwycięstwa, które przekładają się na końcowy wynik. Przepisy gry są przejrzyste, a występujący w niej element losowości ułatwia początkującym uczestnikom rozgrywki wejście w świat planszówek. Gra wymaga także strategicznego myślenia, zwycięstwo jest możliwe dzięki podejmowaniu trafnych decyzji. Rywalizacja obejmuje budowanie własnych kolekcji, blokowanie rywali i pozostawia szanse na nadgonienie strat, co sprawia, że rozgrywka jest emocjonująca i zwykle do samego końca trzyma w niepewności.

miasto skarbów

Stowarzyszenie  stawia sobie za cel integrowanie rodzin, połączone z promocją Podkarpacia. Jesteśmy na etapie wydawania gry planszowej związanej z Rzeszowem. Tym razem jest to gra „Miasto Skarbów”, dla dzieci powyżej 7 roku życia oraz dla rodziców. Gra polega na kolekcjonowaniu kartonowych kafelków (kart) reprezentujących 100 skarbów Rzeszowa, które należą do pięciu kategorii: Zabytki i pomniki, Muzea  i instytucje, Inne miejsca (np. parki i ulice), Wydarzenia i Osoby.

 

miasto skarbów

 

Jej celem jest uzyskanie jak największej liczby punktów zwycięstwa, które przyznawane są za zdobyte skarby, odpowiednio wielkie kolekcje oraz zachowane do końca gry Monety. Zwycięstwo wymaga trochę szczęścia jednak ważne jest umiejętne zarządzanie ryzykiem, czyli podejmowanie trafnych decyzji , kiedy i o jakie karty zawalczyć.

W pudełku gry znajdują się:

  • Plansza do gry
  • 100 płytek ze skarbami
  • 30 żetonów
  • 4 znaczniki gracza
  • Znacznik pierwszego gracze
  • 6 drewnianych znaczników sukcesu
  • 2 Kostki do gry
  • Instrukcja z mini – przewodnikiem

 

Media o grze: