Malowanie Graffiti w ramach projektu „Dziewczęcy łącznik”

W ramach rozwoju instytucjonalnego w grudniu 2022 zorganizowano wydarzenie w przestrzeni publicznej, w trakcie którego powstało graffiti o tematyce antydyskryminacyjnej. Zostało ono wykonane na trzech płótnach przez znanego rzeszowskiego artystę, zaprzyjaźnionego z naszą organizacją Michała Czerko. Inspiracją do powstania pracy była tematyka projektu.
Wydarzenie, w którym wzięło udział 45 osób zostało zorganizowane we współpracy z dwiema organizacjami – Fundacją Zielony Guzik oraz Fundacją Pomosty i połączone z warsztatami dla dzieci i młodzieży. Młodzi ludzie mieli możliwość poznania technik malowania farbami  w sprayu. Wszyscy zebrani uczestnicy wzięli udział w dyskusji, komentowali aktualne zjawiska polityczne i kulturalne. Zorganizowane wydarzenie miało za zadanie przyciągnąć uwagę zaproszonych osób zaangażowanych w nasze działania i nie tylko, a także skłonić ich do refleksji na temat problemów młodzieży oraz przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji. 
W trakcie wydarzenia wykorzystano zakupiony w ramach projektu sprzęt (mobilna sala do prowadzenia zajęć) oraz farby w sprayu.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Skip to content