Okładka książki Małopolskie wędrówki dla przedszkolaków

Małopolskie wędrówki dla przedszkolaków

Psar.pl » Książki » Małopolskie wędrówki dla przedszkolaków

Małopolskie wędrówki dla przedszkolaków

Niewiele regionów Polski może się porównywać z województwem małopolskim jeśli chodzi o atrakcyjność dla turystów. Historia regionu, bogactwo zabytków i instytucji kulturalnych, ale też walory krajobrazu przyciągają miliony odwiedzających.

Które z nich najbardziej zaciekawią przedszkolaków?

Na to pytanie najlepiej odpowiedzą wiersze i kolorowe ilustracje z mini-przewodnika „Małopolskie wędrówki dla przedszkolaków”, wydane przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin. Znajdziemy w nim opisy 20-tu atrakcji turystycznych z terenu całego województwa, szczególnie przyjaznych dla rodzin z dziećmi.

Jakie są korzyści dla dzieci ze zwiedzania?

Sens inwestowania czasu i energii w wielostronny rozwój najmłodszych potwierdzony jest wynikami badań psychologicznych, socjologicznych, ekonomicznych. Kapitał kulturowy, choć trudniej mierzalny niż finansowy, zwiększa szanse w edukacji i na rynku pracy. A jednak można mieć wątpliwości, na ile rodzice inwestują w ten obszar. Badania GUS (program „Budżety czasu”, 2014) wskazują, że najczęstszym sposobem wspólnego spędzania przez rodziny wolnego czasu jest oglądanie telewizji, co jest zajęciem wykonywaniem nie tyle razem, co obok siebie. Brak tu interakcji i można mieć też poważne wątpliwości co do potencjału rozwojowego większości oglądanych programów. Zarazem te same badania pokazują, że siedzenie przed telewizorem jest aktywnością, którą respondenci najchętniej by ograniczyli. Tym, na co najchętniej poświęcili by więcej czasu są wyjścia poza dom.

Książeczki z serii wędrówki dla przedszkolaków mają im to ułatwić: pokazać, gdzie w regionie jest coś ciekawego do zobaczenia i, nawet jeśli to miejsce jest komuś znane, przypomnienie o nim i danie bodźca do wybrania się na rodzinną wycieczkę.

Gdzie można zdobyć to wydawnictwo?

Mini-przewodniki dostępne będą w małopolskich instytucjach kultury, bibliotekach oraz rozdawane są podczas konkursów organizowanych na profilu stowarzyszenia na FB. I wydanie książeczek w liczbie 1000 egz. zostało wydane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”.

W związku z dużym zapotrzebowaniem stowarzyszenie planuje dodrukować kolejne wydania tej publikacji, aby każdy zainteresowany rodzic, nauczyciel przedszkolny czy bibliotekarz mógł zaopatrzyć się w mini-przewodnik.

Więcej informacji jak zdobyć publikację: +48 726 720 080

Ilustracje:
Marcin Stachów

Tekst:
Jan Marković

ISBN:
978-83-945241-9-7

Wydawca:
Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin

Rok wydania:
2018

Skip to content