lot z przeszłości

Głównym rezultatem niniejszego projektu jest stworzenie ilustrowanej książki dla dzieci pt. „Lot z przeszłości”. Bohaterem książki jest 10-letnie dziecko, które znajduje wehikuł czasu. Odwiedzając Rzeszów z czasów dzieciństwa swoich rodziców, dziadków, pradziadków, zarazem poznaje historię rozwoju przemysłu w Rzeszowie – od powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego tuż przed II Wojną Światową aż po czasy współczesne.

Książka dostarczy czytelnikom porcji rzetelnych faktów i pozwoli umieścić dzisiejszą sytuację Rzeszowa na tle historycznym, ale zarazem nie przeładuje odbiorców szczegółowymi faktami i datami. Będzie inspiracją do samodzielnych dalszych poszukiwań – nie tylko książkowych, ale też spacerów po ulicach miasta w poszukiwaniu śladów jego przeszłości.Jednocześnie książka będzie miała cel wychowawczy – pokaże dzieciom, że ich czyny mogą mieć daleko idące konsekwencje, przynieść skutki, które przetrwają lata. Jednym z elementów będzie pokazanie, jak decyzja o stworzeniu COP-u, podjęta 80 lat temu, ukształtowała współczesny Rzeszów. Drugim, bardziej osobistym, będą decyzje podejmowane przez bohatera książki w trakcie podróży w czasie. Wydawnictwo będzie też miało wartość literacką, nie tylko edukacyjno- wychowawczą. Bohater nie tylko poszerzy swoją wiedzę, ale też przeżyje niesamowitą przygodę.

Maciek Kamiński jest ciekawski chłopakiem, gdy pewnego dnia w pracy swojego taty przypadkiem znajduje dziwny mechanizm po prostu musi sprawdzić, co to jest. Uruchamia go… i ląduje w 1937 roku.

Tak Maciek dowiaduje się, że można podróżować w czasie. teraz tylko musi wrócić do współczesności, a to nie będzie takie proste. Może mu pomóc tylko jego kuzynka Basia, którą ze sobą ściągną w przeszłość.

Zanim ich przygoda się się skończy dowiedzą się wiele o historii Rzeszowa i swojej własnej rodzinie.

Patronat medialny:

Znalezione obrazy dla zapytania tvp3 rzeszów Znalezione obrazy dla zapytania gdziecko pl