Projekty Książki, kolorowanki, puzzle, gra planszowa – Seria „Podkarpackie wędrówki”

Opublikowano w: Projekty

Już jest! Wydana specjalnie na potrzeby opiekunów w żłobkach i nauczycieli przedszkolnych, którzy korzystają z pozostałych wydawnictw PSAR z serii „Podkarpackie wędrówki”.

Najpierw był mini przewodnik „Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków”, który został stworzony z potrzeby wskazania rodzinom możliwości spędzania wolnego czasu w ciekawy sposób. Okazało się bowiem, że wielu z nas – rodziców – ma problem z wyborem miejsca na krótszą rodzinną wycieczkę. W 2016 r. wydaliśmy więc książeczkę z twardymi kartkami, w której opisaliśmy i zilustrowaliśmy 20 atrakcji w naszym regionie, a było to możliwe dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Podkarpackiego. Solidna, trwała i kolorowa publikacja zyskała wiele pozytywnych opinii, a grono jej czytelników stale się powiększa.

Kolejnym udanym projektem było stworzenie gry dla przedszkolaków. To tu zaczyna się ich przygoda z podkarpackim dziedzictwem, to tu poszerzają swoją wiedzę o miejscach, które będą zwiedzać lub już odwiedzili ze swoimi rodzicami.

Gra została opracowana przez specjalistów: psychologa edukacyjnego i wykładowcę akademickiego. Stworzyli niezwykłą planszówkę, którą cieszy nie tylko najmłodszych. Okazało się, że nauczyciele przedszkolni z zaangażowaniem wykorzystują przepis włączający do zabawy całą grupę przedszkolną, a nie jak to zwykle bywa, kilku graczy.

Pudełkowa wersja tej gry cieszy się się tak dużym powodzeniem, że postanowiliśmy udostępnić także wersję wielkoformatową, gdzie dzieci stają się wielkimi pionkami i uczestniczą w rozgrywce na planszy.

Gry wydane są:
a) na materiale banerowym, wygodne do przechowywania, wypożyczania i przewożenia,
b) jako wielkie naklejki podłogowe (dostępne np. w CH Plaza Rzeszów oraz w podkarpackich domach kultury i niektórych szkołach)

Wśród naszych wydawnictw są też MEGA puzzle dla maluchów

oraz druga część pełnych przygód wycieczek po województwie Podkarpackim

W 2018 roku, przy wykorzystaniu naszych wydawnictw, opracowaliśmy PROGRAM EDUKACYJNY pt.” Podkarpacka kultura dla przedszkolaków”, który wdrożony został w 15 placówkach przedszkolnych w naszym województwie. Projekt zrealizowaliśmy dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Instytutu Dziedzictwa i współpracującemu z PSAR Centrum Handlowemu Plaza Rzeszów.