Serce na kartce papieru

Kampania społeczna „Słowa Mają Moc”

Kampanie społeczne

Kampania społeczna „Słowa Mają Moc”

Wyjątkowa kampania społeczna pt. „Słowa Mają Moc” została wykonana w formie animacji. Skierowana jest do młodych osób oraz ich otoczenia czyli rodziców, nauczycieli, rówieśników itd.

Jej celem jest zwrócenie uwagi jak dużą moc mają słowa wypowiadane do drugiej osoby. „jesteś kapuś”, „zrób coś ze sobą”, „nie znasz się nawet na Tik Toku”, „nie jesteś jak my” takie przykre słowa i zachowania dyskryminacyjne zwiększają szansę na wystąpienie samookaleczeń i zwiększają ryzyko podejmowania prób samobójczych wśród dzieci młodzieży.

„Jesteś dla nas ważna”, „Masz prawo czuć się źle”, „Kocham cię taką jaką jesteś” , „Jestem dumny, że jesteś moją córką”, „Szanuje twoje zdanie”, „Jestem tutaj jeśli potrzebujesz mojej pomocy” to słowa które budują poczucie wartości i pewność siebie w drugim człowieku, dają mu wsparcie.
Słowa Mają Moc dlatego wykorzystaj ją mądrze.

Kampania została wykonana z dużym zaangażowaniem przez grupę dziewcząt biorących udział w projekcie „Dziewczyny budują” przy wsparciu Tutorki.


Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Skip to content