Okładka książki pt. Gród nad Wisłokiem.

Gród nad Wisłokiem

Psar.pl » Książki » Gród nad Wisłokiem

Gród nad Wisłokiem

„Gród nad Wisłokiem” to trzecia część cyklu o przygodach Maćka Kamińskiego, który dzięki wehikułowi czasu poznaje przeszłość Rzeszowa. Tym razem udaje się do XIV wieku, w czasy, gdy Rzeszów otrzymał prawa miejskie. Książka została napisana, zilustrowana i wydana w liczbie 2000 egzemplarzy dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.

Jarek Kamiński jest w niebezpieczeństwie. Poleciał wehikułem czasu w odległą przeszłość i nie wraca. Czy nic mu się nie stało? Czy jest bezpieczny? Jego syn Maciek wraz z grupą przyjaciół ruszają na pomoc – i od razu sami pakują się w kłopoty! Średniowieczna puszcza okazuje się niebezpiecznym miejscem dla mieszczuchów z 2018 roku.

To dopiero początek ich przygód. Trafili do drugiej połowy XIV wieku. Rzeszów dopiero co uzyskał prawa miejskie. Nowy gród nad Wisłokiem Jest prywatną własnością królewskiego ulubieńca Jana Pakosławica. Leży na niebezpiecznym pograniczu – nie tak dawno Kazimierz Wielki przyłączył te tereny do Polski. Teraz trzeba je ochronić, rozwinąć, wzbogacić.

Wśród lasów i bagien, wśród ludzi mówiących słabo zrozumiałym językiem, Maciek szuka ratunku dla swojego taty. A tu nawet brak okularów okazuje się problemem.

Ilustracje:
Marcin Stachów

Tekst:
Jan Marković

Redakcja i korekta:
Małgorzata Pyszna-Marković

Wydawca:
Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin

ISBN:
978-83-951579-4-3

Rok wydania:
2018

Skip to content