Projekty Gra pamięciowa online „Rzeszowskie spacery”

gra memory dla dzieci o Rzeszowie
Opublikowano w: Projekty

Gra pamięciowa „Rzeszowskie spacery” powstała w odpowiedzi na potrzeby przedszkolaków, którzy w ciekawy i przyjemny sposób mogą poznawać stolicę województwa podkarpackiego.

Gra ćwiczy pamięć, koncentrację i rozwija wiedzę o otaczającym je świecie. Występuje w dwóch wersjach: pudełkowej, zawierającej 24 pary kafelków memory, a także w wersji on-line, dostępnej na tabletach, smartfonach i komputerach.

To druga inicjatywa nowopowstałego wówczas stowarzyszenia. Zachęceni  bardzo udanym debiutem mini-przewodnika „Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków”, wydanego dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Miasto Rzeszów, postanowiliśmy stworzyć grę z prostą mechaniką i dla każdego. Wykorzystany w niej schemat memory sprawia, że gra może być wyzwaniem także dla dorosłych. 24 kafelki zawierają różne atrakcje, niektóre zbliżone do siebie kolorystyką i symbolami. Zapamiętanie i odnalezienie par bywa czasami większym wyzwaniem dla rodziców niż dla dzieci.

Gra dla dzieci o Rzeszowie doczekała się także wersji on-line. To bezpieczna alternatywa, gdy warunki nie pozwalają na rozłożenie kafelków, np. w poczekalni.

Gra w wersji on-line stworzona została przez PSAR przy wykorzystaniu html5.

Obie wersje gry powstały dzięki wsparciu finansowemu Centrum Handlowemu Plaza Rzeszów, które angażuje się w różne nasze działania na rzecz dzieci. Inicjatywę pomogła sfinansować także firma Fibrain, bank PKO BP i Rzeszów-stolica innowacji.