Antydyskryminacyjnych inicjatyw społecznych ciąg dalszy!

Psar.pl » Projekty » Sisterhood » Antydyskryminacyjnych inicjatyw społecznych ciąg dalszy!

Antydyskryminacyjnych inicjatyw społecznych ciąg dalszy!

O hejcie słów kilka, czyli warsztaty antydyskryminacyjne dla młodzieży w Rzeszowie.

W ubiegłym tygodniu odbyła się już druga z kolei inicjatywa społeczna edukatorek biorących udział w projekcie „Polsko-ukraińskie siostrzeństwo”. Warsztaty zorganizowano dla uczniów jednego z rzeszowskich liceów i dotyczyły zjawiska hejtu oraz innych negatywnych zjawisk w relacjach międzyludzkich.

To niezwykle istotny temat we współczesnym świecie. Hejt to nie tylko nieuprzejme komentarze czy obraźliwe słowa. Hejt może mieć różne formy, w tym obraźliwe komentarze, treści rasistowskie, ksenofobiczne, homofobiczne, seksistowskie, poniżające lub nawet groźby. Jest to poważny problem społeczny, który może mieć daleko idące skutki. Niezależnie od naszych przekonań czy różnic, ważne jest, abyśmy traktowali się nawzajem z szacunkiem i empatią.

Edukatorki prowadząc warsztaty w projekcie „Polsko-ukraińskie siostrzeństwo” zwiększają umiejętności reagowania na agresywne zachowanie, krzywdę, nieposzanowanie granic. Dzięki temu w praktyczny sposób uczymy uczestników projektu, jak rozwiązywać sytuacje kryzysowe, jak budować dialog oparty na wartościach demokratycznych i jak wspierać najbardziej narażone grupy.

Partner projektu: Norsensus Mediaforum

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Skip to content