Projekty Rzeszowski Klub Rodzinny

Opublikowano w: Projekty

Stowarzyszenie PSAR jest twórcą klubu dla rodzin z dziećmi. Członkiem Rzeszowskiego Klubu Rodzinnego (RKR) może zostać każda rodzina zamieszkała w Rzeszowie lub w niedalekiej okolicy. 

We współpracy z Rzeszowskim Inkubatorem Kultury (RIK) organizowane są spotkania członków RKR. Odbywają się one co niedzielę w godzinach 15.00-18.00. Celem tych spotkań jest wspólne spędzanie czasu, wspieranie rodziców w stymulowaniu rozwoju i nauki dzieci, a także zapewnienie dobrej zabawy zarówno dzieciom, jak i rodzicom za pomocą różnych zajęć, warsztatów i animacji.

Zajęcia prowadzone są przez specjalistów, psychologów dziecięcych i edukacyjnych, a podczas kolejnych spotkań zapraszani będą ratownicy medyczni, dietetyk, fizjoterapeuta i inni eksperci, którzy poprowadzą warsztaty w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury.

Rzeszowski Klub Rodzinny to miejsce, gdzie dziecko nie będzie się nudzić. Może pograć w gry, uruchomić swoją wyobraźnię i korzystać z braku ograniczeń w przestrzeni Inkubatora.

“Przy planszówkach – zajęcia dla rodzin” są częścią tego cyklu i odbywają się przeważnie co dwa tygodnie. Prowadzi je psycholog, doświadczony gracz, autor gier planszowych. Rodzice biorący w nich udział mają okazję sprawdzić, jak można wykorzystywać tak lubiane przez dzieci gry planszowe do stymulowania ich rozwoju. Zajęcia są prowadzone z wykorzystaniem odpowiednich reguł i z uwzględnieniem poziomu rozwoju młodych uczestników.

Dokładne terminy tych spotkań można znaleźć w wydarzeniach na Facebooku umieszczanych pod adresem: https://www.facebook.com/podkarpackiestowarzyszenie/.

Tu przeczytasz jak gry planszowe wpływają na rozwój dziecka.

Udział w cyklicznych spotkaniach mogą wziąć wyłącznie osoby zapisane do Rzeszowskiego Klubu Rodzinnego, lecz ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Członkiem klubu może zostać każda rodzina zamieszkała w Rzeszowie lub w niedalekiej okolicy.

Aby dołączyć do klubu wystarczy wysłać maila pod adres: klub@psar.pl.
W mailu należy podać:
1. imię i nazwisko rodziców,
2. imiona i wiek dzieci,
3. telefon do kontaktu.

Szczegóły:

Miejsce: Rzeszowski Inkubator Kultury – RIK (Estrada Rzeszowska), ul. Jagiellońska 24, Rzeszów
Termin: Niedziele, godz. 15.00-18.00

Organizatorzy:

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin to organizacja, której celem jest integrowanie dzieci i ich opiekunów wokół mądrych, sprzyjających zdrowemu rozwojowi aktywności.

Wśród osiągnięć stowarzyszenia jest m.in. wydanie mini-przewodnika „Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków”, wydanie “Rzeszowskich spacerów- gry pamięciowej” dla dzieci, a także założenie Rzeszowskiego Klubu Rodzinnego (RKR), który początkowo prowadzony był w miłocińskiej filii Rzeszowskiego Domu Kultury. W ramach RKR dla rodzin z małymi dziećmi prowadzone były warsztaty z obszaru psychologii, dietetyki, bezpieczeństwa itp.

Dołącz do grupy na FB: https://www.facebook.com/groups/1761784070767596/

Rzeszowski Inkubator Kultury (RIK), którego misją jest wspieranie oddolnych inicjatyw w zakresie szeroko pojętej kultury, działań społecznych i animacyjnych w Rzeszowie i regionie, poprzez organizację spotkań, szkoleń, warsztatów, dyskusji, wydarzeń artystycznych, nawiązywanie partnerstw, a co za tych idzie – rozwój przyszłych twórców i odbiorców kultury. W tym celu RIK proponuje własne działania oraz programy szkoleniowo – warsztatowe dla każdej jednostki indywidualnej lub grupy, która chce poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie kultury.

 

Media o Klubie: http://rzeszow.naszemiasto.pl/nikt-nie-narzeka-tu-na-nude