Projekty Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków – część II mini przewodnika

Opublikowano w: Projekty

II część mini-przewodnika „Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków”, podobnie jak pierwsza [link], pokazuje atrakcyjne miejsca w województwie, które warto odwiedzić z dziećmi. Kolorowe ilustracje i wesołe wierszyki przedstawiają dziedzictwo kulturowe, historyczne i przyrodnicze Podkarpacia, a jednocześnie zachęcają całe rodziny, by wyjść z domu i pojechać na wycieczkę gdzieś, gdzie będą się dobrze i ciekawie bawić.

Podstawową inspiracją do stworzenia kolejnej części książeczki było duże zainteresowanie wydanymi na początku roku Podkarpackimi wędrówkami dla przedszkolaków – cz.I. Druga część to nie tylko odpowiedź na zapotrzebowanie rodziców i opiekunów przedszkolnych, ale także instytucji, dla których zabrakło miejsca w I części książeczki.

W końcu na Podkarpaciu jest więcej niż 20 miejsc, które warto odwiedzić z dziećmi.

W II części pojawiły się m.in.: Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu, Karpacka Troja, Muzeum Strachów Polnych w Sołonce czy Zagroda żubra w Mucznem. Miejsca te wybrane zostały przy współpracy z fanami facebookowego profilu Podkarpackie Przestrzeń Otwarta. To tam zbierane były propozycje do kolejnej części mini-przewodnika.

 

Książeczka trafiła już na półki księgarni w całej Polsce. Na Rzeszowie dostępna jest m.in. w księgarniach sieci NOVA, w Podziemnej Trasie Turystycznej oraz we wielu księgarniach internetowych.

Wydruk tego wydawnictwa był możliwy dzięki wsparciu niektórych podkarpackich samorządów i instytucji, a także dzięki sponsorom: Firmie Greinplast, Modernforms, Centrum Handlowemu Plaza Rzeszów oraz kinie Helios Rzeszów.